Apartmanda Hayvan Beslemek Yasak Mı? – Taşınmadan Önce Apartman Yönetim Planı Önemi

Apartmanda Hayvan Beslemek Yasak Mı? – Taşınmadan Önce Apartman Yönetim Planı Önemi – İnsanlar, minik dostlar edinmeyi ve onlarla beraber yaşamlarını paylaşmayı ve vakit geçirmeyi seviyorlar. Fakat evcil hayvanların olumlu yönleri olduğu kadar olumsuz yönlerini de beraber getiriyor. Evcil hayvan beslemek müstakil evde yaşan insanlar için sorun olmazken, apartmanda kalan vatandaşlar için sıkıntı yaratabiliyor. Hayvanların ses yapması ve temizliği konusunda özellikle pandemi sürecinde birçok vatandaşı rahatsız ediyor. Korona virüs kapsamında insanlar evlerinde virüsten korunmaya çalışırken, evcil hayvan besleyen insanlardan şikâyetçi olduklarını dile getiriyorlar. Bundan dolayı hayvan severler ile diğer konut sakinleri arasında tartışma yaşanıyor. Peki, Apartmanda hayvan beslemek yasak mı? Evden çıkarılabilir mi? Bu planlar ne kadar detaylı olmalı?

"apartmanda-hayvan-beslemek-yasak-mi-tasinmadan-once-<yoastmark

Apartmanda Hayvan Beslemek Yasak Mı? – Taşınmadan Önce Apartman Yönetim Planı Önemi

Hayvan Severlere Kötü Haber!

Evcil hayvan besleyen vatandaşlar, bir konuta taşınmadan önce apartman yönetim planı dökümanlarını incelemesi gerekmektedir. Yönetim Planı dahilinde aidat gibi genel konular işlendiği gibi evcil hayvan konusunda da belli kurallar uzun bir süre bulunmamıştı. Ancak son zamanlar bireylerin yalnızlık ihtiyaçları veya sorumluluk gereksinimlerini karşılamak için gibi bir çok neden ile evlerde beslemek/yetiştirmek üzere evcil hayvan sahibi oluyor. Bu yüzden artık profesyonel apartman yönetim planları içerisinde bu maddeler dahil ediliyor, edilmek zorunda kalınıyor. Eğer yönetim planında evcil hayvan beslenemez yazıyorsa maalesef ki minik dostunuzu o apartmanda besleyemezsiniz. Bunun için bir evi satın almadan veya taşınmadan önce lütfen yönetim planını gözden geçirmekte fayda var.

apartmanda-hayvan-beslemek-yasak-mi-tasinmadan-once-apartman-yonetim-plani-onemi

Apartman yönetim planı maddelerini bulunduğu apartmandaki sakinlerin, bireylerin oy çokluğu ile oluşturdukları kurallardır. Yani bir çok madde, kural bireyler tarafından oluşturuluyor. Eğer oylama yapıldı ve “evcil hayvan beslenemez” kararına ulaşıldı ise belirlenmiş karara uymak zorundasınız. Aksi bi’ durum söz konusu olur ve bir komşunuz rahatsız olur, şikayette bulunur ise kira sözleşmeniz fes edilebilir, evden çıkartılabilirsiniz. Bu yüzden taşınmadan bu yönetim planını okumalı ve kararınızı vermelisiniz. Buradan yönetim planı örneği bulabilirsiniz…

Konut sektörü ile alakalı haberleri takip etmek için sitemizi takip edebilir, sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle