Destek Paketi Kredi Fırsatına Özel Bankalar Dahil Mi?

Destek Paketi Kredi Fırsatına Özel Bankalar Dahil Mi? – Geçtiğimiz günlerde Bakan Berat Albayrak destek paketinin yolda olduğunu açıklamıştı. Biz de bunun üzerine destek paketinin neleri kapsadığını siz değerli okurlar için kaleme almıştık. Daha önce paylaştığımız Düşük maliyetli ev fırsatı açıklamanın gelmesi ile birlikte de kamu bankaları destek paketi kapsamında kredi paketlerini tek tek açıkladı. Fakat akıllara gelen ilk soru sadece devlet bankalarında mı geçerli? diğer bir deyiş ile destek paketine özel bankalar dahil mi? sorusu oldu. Bunun üzerine gözler özel bankalara çevrildi. Özel bankalardan henüz bir açıklama yapılmasa da yazının devamında bu soruya cevap arıyoruz…

Destek Paketine Özel Bankalar Dahil Mi?
Destek Paketi Kredi Fırsatına Özel Bankalar Dahil Mi?

Kamu Bankaları Destek Paketi Kredi Fırsatı

Kamu bankaları kredi destek paketi kapsamında uygun koşuldaki kredi paketlerini haziran ayı itibari ile devreye soktu. Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank 4 adet kredi paketini bu kapsamda tek tek açıkladı. Taşıt kredileri için 5 Haziran, Konut kredileri için 2 Haziran itibari ile başvuruları şubeler üzerinden kabul etmeye başlayacaklarını kamuoyuna duyurdu. Kredi paketlerine daha sonradan Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım da eklendi.

Destek Kredi Paketinin Ayrıntıları

Bankaların anlaşmalı olduğu firmalar üzerinden sıfır kilometre binek araç veya ticari araç almak isteyenlere 0,49-0,69 faiz oranıyla kredi çekebilecekler. İkinci el binek/ticari araç satın alacak olan bireysel/kurumsal müşteriler için ise 0,82 faiz oranı ile kredi kullanabilecekler.

Yerli üretim yapan firmalardan; Beyaz eşya, mobilya, çeyiz, ev sistemleri, elektronik, bisiklet, ev tekstili gibi ürünlerde vatandaşlar kredi finansmanından yararlanabilecek. Bu kapsamda 6 ay ödemesiz, en az 60 ay vade ile 0,55 faiz oranıyla kredi kullanılabilecek. Ayrıca en az 3 bin tl ile 30 bin tl arasında sınırlandırma şartı ile kredi kullanımına imkân verilecek. İmkânlar bununla da sınırlı kalmıyor. Tatile gitmek isteyen vatandaşlar da kredi paketinden yararlanabiliyor. Tatil paketlerinden birini satın alanlar ise 6 ay ödemesiz, 36 ay vade ile 10 bin tl ye kadar yararlanabilecekler. Konut finansmanı kapsamında katkı paylı olmak üzere 0,64 faiz oranı ile 12 ay ödemesiz 15 yıl vade ile kredi kullanılabilecek. Birçok insanın sabırsızlıkla beklediği destek paketinin ayrıntılarını yukarıda açıkladık. Bu ve benzeri haberler için takipte kalın.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle