İstanbul’da Binlerce Konut Dönüşecek – Kentsel Dönüşüm

İstanbul’da Binlerce Konut Dönüşecek – Kentsel Dönüşüm – Hukümet’in uzun yıllardır kalkınma projelerin başında yer alan kentsel dönüşüm işlemleri bu yılda devam ediyor. Bir çok insanı ev sahibi yapan, bir çok eski yapıyı baştan inşa eden bu sistem kazan-kazan politikası ile ilerliyor. Bu hamleler sayesinde bir çok insan ve devlet karlı çıkıyor. Evlere ek, yollar, alt yapılar, toplu yaşam alanlarının da kalitesi artıyor.

İstanbul’da Binlerce Konut Dönüşecek – Kentsel Dönüşüm

İstanbul’un dört bir yanına kentsel dönüşüm için start verildi. Çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından İstanbul’un her yerinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında Kâğıthane ve Zeytinburnu semtlerinde temel atma töreni gerçekleştirildi. Bakan Kurumun açıklamalarında İstanbul’un yapılaşma sorununu büyük ölçüde bitireceklerini açıkladı.

İstanbul’un Her yerinde Kentsel Dönüşüm

Bakan Kurum Açıkladı;

2021 yılındaki hedefimiz İstanbul’da tam tamına 100 bin Konutu, bu dönüşüm kapsamında yenileyeceğiz. En kısa sürede projelerimizi bitirip, vatandaşlarımıza ve İstanbul’a kazandıracağız.  Bunu yapacak gücümüz de mevcut. TOKİ, Emlak konut, Özel sektörümüzle kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz. Kentsel dönüşümüz ilk ayağı olarak Zeytinburnu’nda 428 konut ve 69 ticari ünite yapacağız. Bunun yanında millet bahçelerimizle yaşanabilir bir semt dizayn edeceğiz. Kağıthane içinde 688 konut ve 57 ticari ünite sizler için hayata geçirilecek. Tüm bunları yaparken hızlı bir şekilde, gönülden ve yerinde hizmet sağlayacağız. Aynı zamanda İstanbul’un 39 semtinde can ve mal kayıpları olmaması için hızlı adımları atacağız hatta atmaya da başladık. Tüm bunları yaparken mahalle kültürü ve yatay dizayn esas alınarak yeşillikler içerisinde bir semt dizayn edeceğiz.

Cumhurbaşkanımızın dediğin gibi…

2012 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “bedeli ne olursa olsun, yapacağız.” demesi ile birlikte esenlerde başlayan kentsel dönüşüm projesini devam ettiriyoruz. Vatandaşlarımızın doğal afetlerden korumak için tüm imkanlarımızla seferber olacağız. Tüm Türkiye’de 1,5 milyon İstanbul’da 300 bin konutu hızlı bir şekilde dönüştüreceğiz. İstanbul, deprem bölgesi olarak kilit noktasıdır. Önce İstanbul’u dönüştüreceğiz. Açıklamalarını yapan bakan kurum Tüm ülkede ve İstanbul’da köklü bir dönüşüm projesini hayata geçirdiklerini açıkladı. Benzer ve güncel haberler için takipte kalın…

KAYNAK

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle