Karantina Dönemi Prefabrik Ev Sektörüne Yaradı

Karantina Dönemi Prefabrik Ev Sektörüne Yaradı – Koronavirüs tüm ülkeleri, şehirleri ve insanları hem korkuttu hemde yeni arayışlara itti. İnsanlar evlerinde yeni yeni şeyler denerken oldukça sıkıldı. Tedbirler yaşamı neredeyse sıfır noktasına indirirken farklı arayışlara girildi. İnsanoğlu bir şeyi daha kanıtlamış oldu; Her duruma ayak uydurabiliyor, dönüşebiliyoruz… İnsanlar bunalınca da şehirlerden tatil köylerine ve yaylalara göç etmeye başladı. Kendilerini daha sakin ve toplumdan uzak, küçük tatil kasabasına veya yaylalara atmakta buldu. Evi olan evine, olmayan ise çözüme koştu. En çokta prefabrik ev taleplerine rağbet arttı.

Pandemi sürecinde ailesinin sağlığını düşünenler, büyük şehirlerden uzaklaşmak isteyenler, mini emeklilik çalışmaları yapmak isteyenler prefabrik evlere yöneldi. Ailesinin sağlığını düşünerek hareket eden bireyler ile evde oturmaktan sıkılan, hava almak isteyen insanlar arazilerinin üzerine prefabrik evler yaptırmaya başladı. Bir çok köy ve küçük kasabada araziler alındı, kazmalar vuruldu ve çalışmalar başladı.

Prefabrik Ev Maliyeti

Koronavirüs sürecinde bir araziye sahip olan veya olmayan (satın alarak) insanlar depreme dayanıklı prefabrik ev yaptırmaya başladı. Araştırmalara başlayan kişiler çeşitlilik içinde kaybolurken; metrekaresi 35 bin Türk lirası ile 350 bin Türk lirası arasında değişen ve inşaatı hızlı biten prefabrik evlere talep yoğunluğu gözlerden kaçmadı.

karantina-donemi-prefabrik-ev-sektorune-yaradi

20 Günde Eviniz Kullanıma Hazır Hale Geliyor

Prefabrik evler hızla kurulabilmesi, inşaa edilebilmesi ve depreme dayanıklı olması ile vatandaşların ilgisini çekiyor. Arayışlar bir an önce virüsten uzaklaşmak üzere yapıldığı için zaman oldukça önemli oluyor. Prefabrik ev talebe göre 40 metrekare ila 250 metrekareye arasında değişiklik göstererek yapılabiliyor. 40 metrekarelik en küçük yapılarda bile mutfak, banyo, tuvalet, yatak odası ve verandayı kapsıyor. Müşterilerin isteklerine göre de iç mimarisinde değişiklikler yapılabilmekte, alıcının beğenisine bu şekilde sunulabilmektedir. Tüm bunlara ek ısı yalıtımı ile de asla ısınma problemi olmayacağı söyleniyor.

Ortalama 2 haftada üretilip, 3 günde kurulumu yapılan prefabrik evler çokça tercih ediliyor. 100 yıla kadar da ömür garantisi verilmektedir. Ayrıca Türkiye’nin her yerinde kullanıma müsait olmakla beraber hızlı ve güvenilir olması insanları cezbediyor. Ayrıca villalar…

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle