Mayısta İstanbul Sahra Hastaneleri Hizmete Başlayacak

Mayısta İstanbul Sahra Hastaneleri Hizmete Başlayacak; – Korona virüs salgını sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan duyuru ile birlikte inşaat çalışmaları başlatılan, İstanbul’da yer alacak iki salgın hastanesi için yapı çalışmaları sürdürülüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 6 Nisan tarihinde çalışmalarının başlatılacağı ifade edilen İstanbul’da hizmet verecek iki sahra hastanesinde yapı çalışmaları tam hız devam ediyor. Korona virüs salgını kapsamında salgın hastanesi hizmeti vermesi açısından inşa edilen Atatürk Hava limanı ve Sancaktepe’de bulunan 1008 yataklı hastanelerin yapımı sürdürülüyor. Kriz yönetimi açısından başarılı bir proje olarak görülen işin sonuna geliniyor. Rönesans Holding tarafından üstlenilen bu proje dahilinde açılacak olan hastaneler mayıs sonuna yetiştirilmesi planlanıyor.

1008 Yataklı İstanbul Sahra Hastaneleri

Anadolu Ajansı tarafından yayınlanan habere bağlı olarak; Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe Sarıgazi Mahallesi’nde inşaat çalışmaları gerçekleştirilen 1008 yataklı salgın hastaneler için inşaatlarda ara verilmeden çalışmalar sürdürülüyor. Hastane inşaatları için 9 Nisan ile birlikte başlayan çalışmalar sonucunda iki adet 1008 yataklı hastane açılması planlanmıştı. Başlatılan çalışmaların 24 Mayıs tarihi itibari ile bitirilmesi planlanıyor. 

Bir adet Sancaktepe Sarıgazi Mahallesi’nde ve bir adet ise Atatürk Havalimanı eski yerleşkesinde inşaatları sürdürülen hastanelerin öncelikle korona virüs salgını sürecinde kullanılması planlanıyor. Ayrıca her kriz anında kullanılabilmesi için ilerleyen dönemlerde deprem ya da afet tehlikeleri sonrasında hizmet vermesi planlanıyor. Hastanelerin inşaat çalışmasında toplam 8000 kişi görev alırken, 3 vardiya ile birlikte çalışma yapılıyor. Hastanelerin her biri 184 bin metrekare gibi bir alan üzerinde inşa ediliyor. Ayrıca tam – 70 bin metrekare gibi bir kapalı alanı ile hizmet verecek. Normal koşullarda hastaneler 1008 kişi yatak kapasitesine sahip olmakla birlikte istenilen her an tüm odalar yoğun bakım olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanıyor. Bu sayede bir çok felaket anında, oldukça hızlı müdahele edilebilecek. Hastane inşaatlarının tamamlanması ile birlikte yapılar içerisinde; ameliyathane, MR, laboratuvar, anjiyo, EKO, ultrason odası ve triyaj odası gibi bölümler ile tam teşekküllü bir sağlık tesisi sağlanacak.

Güncel haber ve paylaşımlar için; Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle