Orta Gelirli Ailelere Düşük Maliyetli Kredi

Orta Gelirli Ailelere Düşük Maliyetli Kredi – Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak destek paketinin yolda olduğunu açıklamıştı. Destek paketinin ayrıntıları büyük ölçüde belli oldu. Müjdeli haber geldi. Orta gelirli ailelere düşük maliyetli Kredi kapıları sonuna kadar açıldı. TRT Haber kanalına konuk olan Albayrak, Türkiye’nin ekonomik anlamda salgın sürecindeki yıpranmalardan dolayı birçok ülkeden daha iyi durumda olduğunu ve destek paketinin ayrıntılarının çok geniş olduğunu ifade etti.Haziran itibari ile de uygulamaya başlanılacağının sinyallerini verdi.

Orta Gelirli Ailelere Düşük Maliyetli Kredi

Turizm ve Konut Sektörü Yerli Üretime Ağırlık Verecek

Finansman kredisi destek paketi, emekli, çalışan, orta gelirli aileler ile ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik olacak. Bu şekilde orta gelirli kesimin kalkınmasına destek sağlanması planlanıyor. Korona dönemi zarar gören ekonomi ve hane halkının kendini toparlaması için desteklerin devam edeceği belirtildi.

Mobilya ve Beyaz Eşya Almak İsteyenlere Müjde

Destekler sadece gayrimenkul almak isteyenler için değil elbette… Mobilya, beyaz eşya, bisiklet, motosiklet, çeyiz, elektrik gibi birçok üründe, yerli üretimi tercih eden vatandaşlara uygun faizlerle kredi desteği sağlanacak. Ödeme kolaylıkları ile sağlanan bu destek ile hem para akışı sağlanması hem de ailelerin kendini yenileme ihtiyaçları karşılanacaktır.

orta-gelirli-ailelere-dusuk-maliyetli-ev-kredisi
@pexels

Orta Gelirli Ailelere Düşük Maliyetli Kredi İle Ev Almak İsteyenler de Destek Paketinden Yararlanabilecek

Destek paketi kapsamında ev almak isteyenler ve bankalarda mevduatı bulunmayan vatandaşlara da müjdeli haber Bakan Albayrak tarafından verildi. Kredi ile ev almak isteyen vatandaşlarda destek paketi kapsamında uygun faiz ve uzun vadeli kredi desteği sağlanacak.  Gerekli belgeler ve şartlar yumuşatılacak ve vatandaşın zararı karşılanmaya sağlanacak…

Kredi Çekmek İsteyenlere Güncel faiz Oranları;

Açıklanan destek paketinin 1 Haziran itibari ile yürürlüğe gireceğinin sinyallerini verilmişti. Fakat vatandaşların aklındaki soru ise elbette konut kredisinde faizler ne kadar olacak oldu. Vatandaşların yararlanabilmesi için güncel faiz oranları şöyle;

Vakıf Bank konut kredisi faiz oranı: 0,94

Halkbank konut kredisi faiz oranı: 0,94

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı: 0,94

Garanti BBVA Bankası konut kredisi faiz oranı: 0,95

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle