Toki Arsa İhaleleri – 26 Farklı Şehirde 126 Arsa İhaleye Çıkıyor

Toki Arsa İhaleleri – 26 Farklı Şehirde 126 Arsa İhaleye Çıkıyor – Son zamanlarda TOKİ başkanlığı büyük kampanyalara imza atıyor. Bir çok vatandaşa sevindirici haberler vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde TOKİ, 359 TL taksitle konutlarından 28 daireyi satışa çıkarmıştı. Uzun yıllardır bir çok aileyi ev sahibi yaparak mutlu eden toki şimdi ise elindeki arsalara satışa sunacağını duyurdu. Bu günlerde ise 26 farklı şehirde 126 arsa ihaleye çıkıyor. Arsa alımlarına başvuru yapmak isteyenler, şehirlerin listesi ve başvuru son tarihi gibi bilgiler için;

Toki Arsa İhaleleri – 26 Farklı Şehirde 126 Arsa İhaleye Çıkıyor

 

TOKİ başkanlığı resmi sitesinde yayımlanan duyuruya göre 26 farklı şehirde toplam 126 adet arsa satışı yapılacağının haberini verdi. Totalde 3.771.301 metrekare büyüklüğünde toplam 126 adet arsayı ihale usulü satışı yapılacak. Bunlara ek olarak Iğdır ve Konya da bulunan 1.304.819 metrekare büyüklüğündeki arsalarında 5 yıl süre ile kiralanacağını duyurdu.

Arsa İhalelerin Olduğu Şehirlerin Listesi;

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Tekirdağ”

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının 26 farklı şehirde 126 adet arsa satışı için başvuru tarihleri belli oldu. TOKİ, 9 Temmuz 2020 tarihinde, saat 13.30 itibari ile başvuruları kabul edecek. Şahsen katılacak vatandaşların Bilkent Otel Ankara ve TOKİ İstanbul hizmet binasına gelmeleri gerekiyor. Ayrıca pandemi sürecinde vatandaşların sağlığı açısından güvende kalmaları için internet üzerinden satışları takip edilebilecekler. Vatandaşlar isterseler internet üzerinden canlı teklif verebilecekler. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bu arsalar için ihale düzenleyeceği tarihi 9 Temmuz olarak belirledi.  Satışlara ilişkin detaylar kurumun web sayfasından ve ayrıca 444 86 54 numaralı telefondan öğrenilebilirsiniz.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle