Toki Yeni Konut Projeleri Yolda -TOKİ, İstanbul Başakşehir ‘de 2 etap halinde toplam 1.446 yeni konut inşa edecek. Konut kredilerinde faizlerin düşmesi ile vatandaşlar ev almak için birbirleri ile yarıştı. TOKİ başkanlığı, faizlerin düşmesi ile de vatandaşları ev sahibi yapabilmek için gerekli adımları atmıştı. Adımlarını sıklaştıran TOKİ Başkanlığı’nın Yeni Konut Projeleri Yolda –Konut Alacaklara İyi Haber detaylar şöyle;

Toki Yeni Konut Projeleri Yolda

Yeni Konut Projeleri Yolda –Konut Alacaklara İyi Haber

Yeni Konut Projeleri Birinci Etabı;

16 Eylül 2020 tarihinde saat 14.00 itibari ile başlayacak olan birinci etap için toplam 652 konut ve 6 adet dükkân yapılacak. Proje Başakşehir ilçesinde Kayabaşı mahallesinde yer alacak.

Yeni Konut Projeleri İkinci Etabı;

İkinci etaptaki evlerde Kayabaşı mahallesinde yer alacak ama birinci etaba göre daha çok konut olacak. Konut sayısı 794 olması planlanırken dükkân sayısı da birinci etaba göre de fazla olacak.

Toki Türkiye genelinde bir çok konut yapmış olsa da İstanbul’a bir türlü yetemedi. Bu neden ile İstanbul’da yaklaşık 10 bin yeni konut daha planlayan TOKİ; Tuzla, Arnavutköy ve Başakşehir’deki konutlar için başvuru tarihlerini belirlenmişti. Bu yayına göre başvurular geçtiğimiz yık 16 Aralık tarihi ile bu yılın başı 15 Ocak tarihine kadar kabul edilmişti. Mart ayında ise Tv dizilerinden tanıdığımız Hoşdere bölgesi için, ihale 353 konutluk inşaat için yapılmıştı.

Peki, Yeni Konut Projeleri Başvuru Tarihleri Ne Zaman Olacak?

TOKİ başkanlığı yapılacak olan projenin detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Ancak başvuru tarihleri için bir açıklama yapmadı. Başvuru tarihleri belli olduğunda kurallara uygun başvurular kabul edilecek. Başvuruları kabul olanlar arasından kuru çekilip hak sahipleri belirlenecek. Başvurularda öncelikli verilecekler arasında şehit aileleri, harp ve vazife mamulleri, engelli vatandaşlar ve dul ve yetimlere ayrı kontenjan açılacak.

Emlak piyasası hareketli günler geçiriyor. Haberleri kaçırmamak için sitemizi ziyaret edebilir, takipte kalabilirsiniz.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle