2020 Yılında Ev Alacaklara Devlet Desteği

2020 Yılında Ev Alacaklara Devlet Desteği – Bugüne kadar belirli şartlar altında birçok sektörde devlet destekli hibeler verildi. Vatandaşlarımız iş hayatında atılırken onların önünü açmak için birçok geri ödemesiz devlet desteği sağlandı.  Bu destekler belirli kurumlar aracılığıyla vatandaşlara verildi. Yeni girişimciler için KOSGEB üzerinden destek sağlanırken, daha kırsal kesimlerde hayvancılık ve mera gibi işler için de TKDK ile desteklendi. Devlet, desteklerini bununla da sınırlı bırakmadı. 2020 yılında ilk kez ev almak isteyenler devlet desteği alabileceklerini açıkladı. İşte detaylar;

2020 Yılında Ev Alacaklara Devlet Desteği

Geri Ödemesiz Kredi Nedir? Hangi Kurumlar Verir?

Geri ödemesiz kredi dünyanın her yerinde aynı şekilde adlandırılmaktadır. Alınan paranın geri ödenmemesine denir. Bir nevi hibe etmek de denilebilir. Geri ödemesiz hibeler vakıflar ve kurumlar aracılığıyla verilmektedir. Bu vakıflar ve kurumlar da devlete bağlıdır.

İlk Kez Ev Alacaklara 82 bin TL’ye kadar destek veriliyor.

2020 yılında ilk kez ev alacaklara devlet tarafından destek verilecek. Geri ödemesiz destek kredilerinin vatandaşın hayallerini kurduğu evi alabilmesi için de limitleri arttırıldı. Kampanya dâhilinde ilk kez ev alacaklar bu yıl 82 bin TL’ye kadar destek alabilecekler. Bir diğer seçenek olan Toki’ye göre de oldukça karlı düşünülmektedir.

Devlet Destekli Konut Hesabı Nasıl Açılır?

Devlet bankalarından konut hesabı açtıran ve düzenli bir şekilde hesaba taksitler halinde para yatıranlara devlet desteği sağlanacak. Devlet desteği oranı ise vade uzunluğuna göre değişiyor. 36/47 ay vadeli hesap açanlara yüzde 15 katkı ile24 bin 741 TL verilecek. 48/59 ay vadeli hesap açanlara ise yüzde 18 katkı ile 26 bin 645 TL hibe verilecek. Eğer 60 ay vadeli hesap açanlara yüzde 25 katkı ile 28 bin 548 TL hibe verilecek. Evlenmeye hazırlanan adayların ortak hesap açması ve düzenli para yatırmaları halinde 57 bin TL’ye kadar geri ödemesi kredi alabilecekler.

Ayrıca tüm bu haberlere ve sürekli sektöre dahil bilgilerden haberdar olmak için bizi takip edebilir. Sosyal medya hesaplarımıza göz atabilirsiniz.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle