Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde – Geride kalan dünlerde belirli şehirlerde konut projelerine başlayan TOKİ, Türkiye genelinde de projelerine start verdi. TOKİ, Türkiye geneli konut satış ilanlarını bugün itibari ile yayınladı. Ev sahibi olmak isteyenler düşük peşinat ve konut kredisi çekmeden taksitlerle ödeme yapabilecekler. Başvurular Ziraat bankası ve Halkbank şubelerine şahsen yapılacak. 240 ay vade ve 14 bin Türk lirası peşinat ile 390 Türk lirası taksitlerle ödeme gibi birçok seçenekte bulunacak. Kira, kredi öder şekilde eviniz olsun istiyor iseniz müjde TOKİ‘den geldi. İşte detaylar;

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

TOKİ’den Ev Almak İçin Nasıl Başvurulur?

Toplu konut dairesi başkanlığı kendi resmi internet sitesi toki.gov.tr üzerinden satış ilanları bölümünde duyurduğu ilanlara bakarak şehirlerdeki konut sayılarına ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz ilde kaç tane konut var? Hangi banka üzerinden başvuru yapılabilir? Hangi tarihler arasında başvuru yapılmalı? Gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Açık satış ile yapılacağından başvuru tarihlerini takip edip, ilk başvuranlar arasında yer almanız sizleri bir adım öne çıkaracaktır.

Peşinat Ödeme Zorunluluğu Var Mı?

Çokça sorulan bu sorunun cevabı net olarak; Hayırdır. Bu aşamada oldukça merak edilen bu soru kişilere peşinat ödeme zorunluluğu kesinlikle kılınmıyor. Kişiye göre belirlenen ödeme planları üzerinden, belirlenen aylık ödeme tutarınızı kira olarak öder gibi ev sahibi oluyorsunuz.

Diğer bir yandan bu ödeme planları gelire göre, sizi ve ekonomik durumunuzu sıkıntıya sokmadan ayarlanır. Bu sayede sıkıntıya girmeden ev sahibi olacaksınız. Eğer böyle bir düşünceniz var ise; bütçe ve gelir seviyeniz ne olur ise olsun bir miktar ayırarak ev, araba sahibi olma fırsatını kaçırmayın!

TOKİ’den Ev Almak İçin Gereken Şartlar Neler?

  1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak,
  2. Satışa konulan konutun bulunduğu il ve ilçe de en az 1 yıl ikamet etmek ve İl nüfusuna kayıtlı olmak,
  3. İlk kez başvuru yapıyor olmak, TOKİ kredisi kullanmamak ya da TOKİ’den ev almamış olmak
  4. Başvuru yapacak kişinin kendisinde, eşinde ve bakmakla yükümlü oldukları çocuklarının üzerinde taşınmaz mal olmamak,
  5. Başvuracak kişinin 25 yaşını doldurmuş olmak,
  6. Hane halkının gelirinin 2600 Türk lirasından fazla olmamak

Güncel emlak, konut, toki haberleri için bizi takipte kalın.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle