Birkaç Adım da Emlak Profesörü Olun?

Birkaç Adım da Emlak Profesörü Olun? – Bilirsiniz ki emlak danışmanlarının daha stratejik satış yapabilmeleri için her zaman kendilerini eğitmeleri gerekmektedir. Her sektör için geçerli olsa da bizim konumuz emlak danışmanlarının kendilerini eğitmeleri ve daha kaliteli müşteri deneyimi sunabilmeleri için her daim kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir. O halde neler yapabileceğimizi hemen inceleyelim. Başarılı olmanın en mantıklı yolu teknolojiye ayak uydurmak, özel satış yetenekleri değil maalesef. Başarılı satışların temsili ustası tabi ki azmetmektir.

Emlak Profesörü Olmak – Esneklik

Bu kelimeyi birçok psikoloğun ağzından duymuş olabilir, internette herhangi bir blog sitesinde okumuş olabilirsiniz. Konuşmacıların ve psikologların en sık bahsettiği kelimelerden birisidir esneklik. Satışların birçoğu red cevabı almaktadır. Ancak önemli olanın bu cevap değil hızlı bir şekilde kendini odaklamak ve hızlı bir şekilde işine odaklanmaktan geçmektedir. Hızlıca toparlanan bir emlak danışmanı (emlak profesörü) çok daha yetenekli ve çok daha teknolojik emlak danışmanlarından daha etkili olacaktır.  

Kendini İyi Tanıyın

Esnekliğinizi geliştirmek için çok çalışmalı ve psikolojik olarak alıştırmalı ve düzenli olmalısınız. Başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmanın en önemli yolu açık görüşlü olmaktır. Yani yaratıcı ve yen fikirlere açık olmasınız. Vicdanınız daha etkin olmalıdır. Uyanıklığınızdan önce vicdan meselesini daha iyi tartıyor olmalısınız. Dışa dönük davranmalı ve diğer insanlara karşı olan iletişiminizi güçlendirmelisiniz.

Kendinizi Eleştiren Sorular Sorun

Kendinizi eleştirmekten asla çekinmeyin. Hata yaptığınızı düşündüğünüz tüm durumlar için mutlaka ama mutlaka yaptıklarını değerlendirmeli ve “Böyle yapmamam gerekiyordu” diyebiliyor olmanız gerekmektedir. İnsanoğlu hatalarla doludur. İşte bu yüzden hatalarınızı ölçebilir ve düzenleyebilir hale gelmeniz gerekmektedir. Eğer kendinizi düzenleyebiliyorsanız bu sizi tam bir emlak profesörü yapabilir. Her şey insanoğlunun elindedir, düzeltmek ve hatalarla dolu olmak bizim elimizde. O yüzden siz başarılı olmayı hedefliyor ve hayatınız da buna yer vermek istiyorsanız mutlaka ama mutlaka kendinizi düzenlemelisiniz.

Buradan anasayfamıza, buradan da benzer gayrimenkul danışmanlığı kabiliyetleri hakkında yazdığımız makalelerimize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle