Gençler İlham Veren Ofisler Tercih EdiyorPandemi süreci, iş dünyasının çalışma şartlarını etkiledi. Kurumsal firma çalışanları, pandemi sürecinde ofislere gelmek yerine home ofis ve hazır ofisleri tercih etti. Hazır ofisler aslında yeni bir çalışma ortamı değil. Milenyum kuşağı büyük ofisler de çalışmaktan çok hazır ofisleri tercih ediyor. Özellikle Levent, Maslak gibi bölgelerdeki ofislerin maliyetinin fazla olmasından dolayı artık tercih edilmiyor.

Gençler İlham Veren Ofisler Tercih ediyor

İlham veren ofisler: Milenyum kuşağı kendinden önceki kuşaklara göre farklı yaşam stillerini benimsemiş bir kuşak olarak biliniyor. Şu sıralar milenyum kuşağı 25’li yaşlara gelmesi ile birlikte iş hayatına atıldılar ve iş hayatında da değişikliklere gittiler. Rezidanslarda bulunan maliyetli ofislerde çalışmaktansa hazır ofisleri tercih ediyorlar. Hem fiyat olarak uygun hem de kafeteryadan tutunda özel görüşme odalarına kadar her şey sizin için hazırlanmış ve kullanışlı olduğundan tercih ediyorlar. Halı hazırda ofislerde çalışanlarda bu durumdan bunalmış olacak ki milenyum kuşağıyla hem fikir olduklarını dile getiriyorlar.

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan şirketler, fiziki ofis yerine sanal ofis, yarı zamanlı, uzaktan çalışma stilleri ile maliyetleri bir hayli düşürüyor. Fiziki ofislerin 10 bin dolardan başlayan maliyetlerini ödemek istemeyen şirketler farklı çözüm yollarına gitti. Fiziki ofis yerine sanal ofis, yarı zamanlı ve uzaktan çalışma stilleri ile maliyetleri yarı yarıya düşürdü. Türkiye de ise durumlar Amerika’dan çokta farklı değil. Ofis yükümlülüklerini ve ulaşım gibi sıkıntılardan ötürü gençler, ofis yerine sanal ve hazır ofisleri tercih ediyorlar. Yöneticiler gençlere kulak vermiş olacak ki hazır ofis için toplu üyelikler almaya ve sanal ofis için imkânlar sunmaya başladı.

Motivasyon her işe başlarken önemlidir. İnsanoğlu enerjisinin maksimum seviyelerini istediği, sevdiği ve motive olarak başladığı işlerde elde edebilirler. Geçtiğimiz dönemde yaşananlar etkisi ile hem evden çalışma hem de e-ticaret sitelerinin artması çalışma alanlarının daha kaliteli olmasını desteklemiştir. İşte bazı örnekleri;

 

Ofis kiralamak ya da ev almak istiyorsan sen de sitemizi ziyaret edebilir, bu konular hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Haydi seni bekliyoruz..

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle