Pandemi Sürecinde Arazilere Talep Arttı

Pandemi Sürecinde Arazilere Talep Arttı – Karantina döneminde insanlar bir çok yere yöneldi. Kimileri müstakil evlerine, kimileri memleketlerine kafa dinlemeye gitti. Önceki yazılarımızda bu dönemde hobi bahçelerine talebin arttığından bahsetmiştik. Bu sefer ise pandamı sürecinde arazilere talep arttı. İnsanlar pandemi sürecinde “Evde Kal” uygulaması yüzünden yeni arayışlara başladı. Şehirden uzakta insan yoğunluğunun az olduğu bölgelerde arazi bakmaya hatta ev yaptırmaya yöneldi. Bununla birlikte pandemi sürecinde arazilere talep arttı.

Pandemi Sürecinde Arazilere Talep Arttı

Vatandaşlar pandemi sürecinde virüsten korunmak ve tedbirler yüzünden hayatlarında kısıtlamaya gitti. Hatta kısıtlamalar zorunlu hale getirildi. Özellikle 65 yaş üstü ve 20 yaş altında bulunan insanlar evlerinden çıkamadı. Sosyal aktivite gerçekleştiremedi. Apartman da oturan vatandaşlar binanın ortak alanlarını kullanamadı. Bu ve benzeri birçok olumsuzluktan dolayı insanlar müstakil evlere bakmaya yöneldi. Hatta arazi bakmaya başladı. Prefabrik evlere bile talep arttı. Şehirden uzak, daha sakin ve riskin daha az olduğu bölgelere rağbet arttı. Bunun sonucunda arazilerde %25 talep artışı görüldü.

İnsanlar Google arama motorunda % 25 daha fazla satılık, %18 daha fazla kiralık daire baktı. Türkiye’nin göz bebeği İstanbul da Kuzey Marmara otobanı projesi ile de Silivri ve Çatalca bölgesinde talep artışı gözlendi. Bu bölgeleri yatırım fırsatı olarak gören insanlar birçok arazi, müstakil ev ve daire arayışına başladı. Pandemi den en az etkilenmek ve yatırım yapmak isteyen vatandaşlar bu bölgelere akın etti. Gelecekte de İstanbul’un en gözde semtlerinden birisi olmaya da aday bölgeler arasında yerini almaktadır. Emlak piyasası hakkında daha çok bilgi edinmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle