TOKİ Konut İhaleleri – Sinop’ta 135 Konutun İhalesi Yapıldı

TOKİ Konut İhaleleri – Sinop’ta 135 Konutun İhalesi Yapıldı – Toplu konut dairesi başkanlığı geçtiğimiz günlerde Türkiye genelinde toplu konut ihalelerine başlanacağını duyurmuştu. Bunun yanı sıra daha önce hiç ev sahibi olmayan vatandaşlarımıza kira öder gibi ev sahibi olmak için müjdeli haberi verdi. Açıklamaların ardından vatandaşlar sevinirken hız kesilmedi. Sinop’ta 135 Konutun İhalesi yapıldı. İlk önce İstanbul Başakşehir de şimdi de Sinop Boyabat’ta ihaleleri duyuruldu. TOKİ; Boyabat’ta 135 Konutluk proje için ihalenin yapıldığını ve projenin detaylarını da açıkladı. İşte detaylar;

toki-konut-ihaleleri-sinopta-135-konutun-ihalesi-yapildi
Sinoplulara Müjde! 135 Konutun İhalesi Yapıldı

TOKİ Konut İhaleleri – Sinop’ta 135 Konutun İhalesi Yapıldı

81 İl 81 Konut Projesi

Çevre ve şehircilik bakanlığı toplu konut dairesi başkanlığınca hayata geçirilen 81 il 81 konut projesinde çalışmalar hız kesmiyor. Türkiye genelini kapsayan projenin şuan ki ayağı Sinop oldu. Sinop’un Boyabat ilçesinde 135 konutluk proje açıklandı. İhale usulü açıklanan projeyi kazanan firma yapacak. Projeye göre konutlar zemin kat +4 kat olacak şekilde ve 3+1/2+1 dairelerden oluşacak. Konutların yanı sıra park, oyun ve spor alanları, peyzaj ve bahçe alanları gibi yaşam alanları da olacak. Projeyi yapacak olan firma ile sözleşme imzalandıktan sonra hızlı bir şekilde bitirilecek. 135 konutluk bu proje ile Boyabat ilçesine değer kazandırılırken, vatandaşlara da konut alma fırsatı doğacak. Boyabat halkı, projenin başlaması dört gözle bekliyor.

Toki Nedir? Ne iş Yapar?

Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine bağlı olarak, özellikle sosyal konut ve proje üretimini arttırmak için kurulmuş olan kamu kuruluşudur. TOKİ temel olarak baz aldığı dar ve orta gelirli bireylerin konut ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

Toplu konut idaresi başkalığı açılımı olarak; 1990 yılında 412, 414 sayılı KHK’lar (Karar hükmünde kararnameler) ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı şeklinde iki ayrı idare olarak örgütlenmiş, o günden bu güne süre gelen bir çok projeye ve desteğe imza atmıştır.

Sektör hakkında ki güncel bilgiler için bizi takipte kalmayı unutmayın! Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, bize destek olabilirsiniz…

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle